Balık hafızası > Benim hafızam

     Kendimi bildim bileli yakamı bırakmayan bir unutkanlık var peşimde. Çok az şey hatırlıyorum geçmişe dair, çocukluğumu hatırlayabilmeyi çok isterdim oysa. Hatırladığım birkaç şey var yalnız, hemen hepsi de en gereksiz detaylar hayatımda. Oynadığımız bazı oyunlar, gittiğim birkaç yerin hayal meyal görüntüsü, birkaç cümle ve de hayatıma boşluklar serpen olan ölümler. Ölümleri saymazsak gerisi gerçekten gereksiz.

     Yeni olmayan bir şey de neden şimdi yakınıyorum peki? Genellikle böyle zayıf hafızalı olmama rağmen bazı detayları da kesinlikle unutmam ama bunların bir önemi yahut özelliği yok. Hafızamı etkileyen genel geçer bir durum yok ancak isimlerde ya da numaralarda güvendiğim hafızam, görsel konularda beni asla yanıltmazdı, suratlar dışında. Bir fotoğrafta gördüğüm yüzü unutmazken sabah tanıştığım birinin yüzünü öğlende gördüğümde hatırlamıyor olmam tabii ki başıma bela oluyor, özellikle de dönem başlarında yeni derslerdeki arkadaşlarla tanışınca. Bu da yeni ortaya çıkan bir şey değil ama, o yüzden fazla takılmıyorum buraya kadar zira yıllarca aynı sınıfta okuduğum arkadaşlarımın yüzünü o yıllarda bile hatırlayamadığımı düşünürsek olay gerçekten çok eski.

     İyi tamam buraya kadar da anlayamadığım iki saat boyunca izlediğim ve zaten 5-6 oyuncudan ibaret bir filmin başrol oyuncusunu filmi bitirdikten yaklaşık 45 dk sonra gözümün önüne getirememe ne demeli? Ya erken bunadım çok erken ya da ciddi bir hafıza sorunum var. Oysa onlar basamağı iki ile başlayan yaşlara gireli çok olmadı. Balık hafızalı diyeceğim de, onlara da üzülüyorum benim kadar kötü değiller. Bir de bu hafızayla iki ayrı yabancı dil öğrenmek zorundayım. Dua kurtarır mı beni  bilemem ama okuduysanız dualarınızı esirgemeyin lütfen. Sağlıcakla, ve sağlam bir hafızayla kalın... ;)

     Yazmayı unutmuşum. Okuduğum kitapları ve izlediğim filmleri de asla hatırlamam. :7 Biraz da bundan ötürü kitap ve film eleştirisi yapmam...

edepszkomedya

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !