Embed

Her Çocuk Özeldir

 

     Her Çocuk Özeldir, 9 yaşındaki bir çocuğun yaşıtlarınkinden farklı olan dünyasını incelikle ele alan Aamir Khan'ın yönetmenliğinde çekilmiş bir film. Sıradan insanlardan farklı bir hayat sürmeye çabalayan küçük kahramanımız, okuma-yazmadaki eksikliği ve umursamaz tavırlarıyla çevresi tarafından sürekli dışlanılmaktadır. Nihayetinde ailesi çarenin onu yatılı okula göndermek olduğunu düşünüp bir nevi ceza olarak kahramanımızı daha da depresif bir ortama sürükler.

     Hiç kimse kahramanımızın umursamaz tavrının altında yatan sebepleri aramazken aksine onu sürekli küçümsemekte ve cezalandırmaktadır. Yatılı okula gelen yeni resim öğretmeni ise durumun vehametini fark ederek kahramınımızın hayatında büyük bir rol oynamaya başlar. Filmde oyuncu olarak da yer alan Aamir Khan', incelikli tavrı ve oyunculuğu ile göz doldururken aralara serpiştirlmiş küçük ayrıntılar da filmin niteliğine değer katıyor. 

    Hayatı bir yarıştan ve tek bir çizgi üzerinde yürümekten ibaret görenler için ayrıntılarında hafızalara mükemmel iletiler kazıyan bu film hem konusu hem de ele aldığı konuyu her yönden kavrayıp insanı bu konunun bir parçası haline getirerek büyük bir başarı elde ediyor.

         Unutmayın, hayat her zaman olması gerekenlerden ibaret değildir, istisnalar mutlaka olacaktır. Farklılıklara kör kalmamak dileğiyle izlemek isteyenlere iyi seyirler diliyorum...

          Biraz dram, biraz komedi ve hayatın gerçeklerine dair bir film.

edepszkomedya

Kısayol: http://www.filmdizitv.com/her-cocuk-ozeldir-izle.htm

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !